Pühapäevast, 4. novembrist 2012 on Teaduskeskus AHHAA Tallinna filiaalis avatud valguseteemaline näitus “Ahhaa, särab ja säriseb!”, mis tutvustab tavalise valguse ootamatuid ja üllatavaid külgi.
Sellel visuaalselt atraktiivsel näitusel meelitatakse välk purki, ärgitatakse päikesepatareisid võidu sõitma ning luuakse võimatuid valguskujundeid. Kõik külastajad saavad joonistada UV-graffitit, imetleda laserkiirte mänge, jäätunud valgust ja hologramme ning ekselda peeglitagusel maal.
„Valguse tähtsust nii looduses kui tehnoloogias on raske ülehinnata. Bioloogiline elu ise on võimalik vaid tänu valguse mõjul toimuvale fotosünteesile ning valdav osa informatsioonist liigub kaasaegse ühiskonna närvisüsteemis – Internetis – valgusimpulssidena mööda optilisi kaableid,“ ütles AHHAA teadusnõukogu esimees prof Jaak Kikas. „AHHAA näitusel avanevad vaatajale aga ka valguse ja valgusnähtuste ebaharilikud, vähenähtud ja lõbusadki küljed. Seda näitust lihtsalt peab nägema!“
Näitusel on väljas enam kui 20 eksponaati, mille on loonud AHHAA leiutaja Tanel Linnas ning ekspositsioonimeistrid Raivo Uustare, Mihkel Sild ja Taavi Käsner. Näitus on mõtteline järg AHHAA esimesele iseehitatud näitusele 2001. aastal. Sama seltskond ehitas viimati pimedusenäituse, kuid väga hästi on neil välja tulnud ka valguseksponaadid, mis on varasemast hoopis põnevama ülesehitusega ning juures on hulgaliselt „käed-külge“ eksponaate.