BattleIT on värskem kui kunagi varem

Kui me mõned kuud tagasi BattleIT toimetusega maha istusime ja uue BattleIT brändi loomisega alustasime, seadsime me endale eesmärgiks luua mänglev ja silmale meeldiv kujundus, mis oleks õhuline ja kerge. Samuti tahtsime logo, mis oleks lihtne, kuid samas silmapaistev. Kuna tänapäeva ühiskond liigub väga kiirelt üha mobiilsemate seadmete suunas, tahtsime luua ühtset kogemust igal pool – olgu selleks siis sinu lauaarvuti mida sa tööjuures kasutad, sülearvuti, või tahvelarvuti. Kuid väga suur osa külastab meid ka mobiiltelefonidega – nii sai ka seda versiooni veidi täiendatud ning kogu leht näeb nüüd veelgi nägusam välja. Tagasiside uue kujunduse kohta on vägagi teretulnud käesoleva postituse kommentaariumisse.

Kuid see pole kõik millega me tegelenud oleme. Oleme veetnud meeldiva aasta, kajastades uudiseid, mis on jäänud peavoolumeediast kõrvale, käinud külas Eesti Interneti Sihtasutusel ning arendanud infrastruktuuri valmistumaks eesolevaks aastaks. Aastaga on BattleIT’sse lisandunud 259 postitust ning külastusi olnud üle 42000. Natuke allpool vaatame veel, mida me statistikast huvitavat välja kaevata suudame.

BattleIT tooteülevaadete standardiseerimine on jõudmas lõpuni, käimas on aktiivne arendustöö erinevate mobiilirakenduste jaoks mis teevad Eestis Windows Phone kasutamise meeldivamaks, meiga on liitunud Lauri Kreutzwald kes on minu parem käsi, keelelist korrektsust aitab hoida meie uus keeletoimetaja Mihkel Sirel ja uutel disainijoontel aitab silma peal hoida Maarja Käsk. Lisaks kirjutab meile sellest aastast alates fotograafiast Egert Kamenik ning äri jaoks vajalike otsuste tegemist lihtsustab Gunnar Peipman.

BattleIT laborist on läbi käinud väga palju tooteid, kahuks pole siiani osadest ülevaadet kirjutada jõudnud, samuti oleme osalenud erinevatel üritustel, kus oleme saanud kohapeal käpad külge panna uutele vidinatele. Lisaks on lõpuks ometi ka valmimisjärgus BattleIT stuudio, kus hakkame ülesse võtma taskuringhäälinguid.

Aga tuleme nüüd tagasi kodulehe statistika juurde ja vaatame, mis andmeid meie statistikamootor näitab. Külastusaegade statistikale pilku peale visates näeme, et pärastlõuna on kõige aktiivsem külastusaeg, ehk BattleIT’d meeldib külastajatele lugeda täis kõhuga.

Peamised külastused tulevad meile peamiselt Eestist.

Teenusepakkujaks on enamikul külalistel Elion.

Eelistatuimaks operatsioonisüsteemiks on tõusnud Windows 7.

Ekraaniresolutsiooni osas kahjuks ühtset liidrit esile tõusnud ei ole, enamik külastajaid kasutab ühte neljast alltoodud populaarseimaist resolutsioonidest.

Kuna me juba ekraaniresulutsioonidest populaarseimad välja tõime siis proovime seda veidike üldistada külastajate järgi. Täiesti arvestatav kogus, tervelt 597 kodanikku on külastanud meie lehte mobiilselt seadmelt.

Wide Laiekraan 29252
Normal Tavaekraan 12521
Mobile Mobililne ekraan 597
Dual Kaks ekraani 539

Milliseid veebisirvikuid eelistatakse? Vaatame kõigepealt brauserimootori järgi – üsna selgelt võib välja lugeda, et turg on ühtlaselt jaotunud kolme suure vahel – Gecko (Firefox), WebKit (Safari, Chrome) ja Tirident (IE).

Kuna aastal 2012 liikusid paljud veebilehitsejate tootjad kiiremale arendustsüklile üle, on veebilehitsejate osas killustatus suurem kui kunagi varem. Pole ühtegi kindlat versiooni mis ülekaalukalt domineeriks, nagu varasemalt, ning selle trendiga peavad  üha rohkem ja rohkem arvestama ka veebimeistrid.

Olgu see Flash kirutud kui palju tahes, siis 96,5% külastajatest oli see paigaldatud ja aktiivne. Huvitava märkusena võib mainida, et enamusel oli paigaldatud ka Java (85,8% külalistest), mis on üllatavalt suur, arvestades kui vähestel lehtedel seda tarvis läheb. Veidi väiksemad, kuid siiski väga muljetavaldavad numbrid said ka PDF lugejad (paigaldatud 79,7% külastajatest) ja Silverlight (73,3% külastajatest).

Cookie Cookie 99.6%
Flash Flash 96.5%
Java Java 85.8%
Pdf PDF lugejad 79.7%
Silverlight Silverlight 73.3%
Windowsmedia Windowsmedia 60.9%
Quicktime Quicktime 53.1%
Director Director 24.9%
Gears Gears 13.6%
Realplayer Realplayer 11.7%

Kuna suur osa liiklusest tuleb läbi otsingumootorite, uurisime, millist otsingumootorit BattleIT lugeja eelistab. Nagu arvata võis on esikohal Google, kuid tubli hüppe on teinud Eestis ka Bing, kes on nüüd juba näeb Google’i tagatulesid ning on jõudnud mööda meie oma kohalikust otsingumootorist Neti.

Teine suur osa sissetulevast liiklusest tuleb viitamistest erinevatelt lehtedelt. Kuigi kõige rohkem viitajaid on HinnaVaatlusest, siis kõige suurema momentumi saavutasid Elu24 ja Facebook. Siinkohal tuleks ära märkida, et Google puhul on ühte patta pandud nii Google+, +1, Puu kui ka GMail. Neti.ee puhul loetakse siin puust tulnud viiteid.

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et 2011 oli BattleIT’le edukas aasta, kuid selle pärast me püssi nurka veel ei viska. Käesoleval aastal üritame kirjutada (ja ka salvestada) rohkem kui kunagi varem.

5 thoughts on “BattleIT on värskem kui kunagi varem”

  1. Font, fondi suurus ja reavahe on silmale küll õudne ja hal lugeda:

    Serifs are the small decorations or embellishments you’ll find at the ends of letters. Serif fonts are typically easier to read in print, but generally harder to read on a monitor, particularly at smaller sizes. For that reason you’re better choice of font for your main content is a sans-serif font. Sans means ‘without’ in French, so naturally a sans-serif font doesn’t have the embellishments at the end of each stroke.

    http://www.vanseodesign.com/web-design/choosing-fonts-in-web-design/

    Ja kommentaari jättes saan aimu nõutud väljadest alles errori-lehelt, mitte aga vormile peale vaadates

    1. Vabandame BattleIT toimetuse poolt, olles harjunud suurte HighDPI monitoridega unustasime täiesti testida seda väikese monitoriga. Kas nüüd tundub paremini loetav? 🙂

Kommenteerimine on suletud.