Canon on täiustanud kaameramudelit EOS 7D püsivara 2. versiooniga, mis võimaldab oma kaamerat maksimaalselt rakendavatel asjaarmastajatel veelgi rohkem funktsioone kasutada. Muuhulgas pakub uus püsivara igas sarivõtteseerias rohkem RAW-faile, kaamerasiseseid redigeerimisvõimalusi, kasutaja määratavat automaatset ISO ja tuge Canoni uusimale GPS-vastuvõtjale GP-E2.
2009. aastal esmakordselt turule tulnud kaamera EOS 7D väljaarendamisel lähtuti tuhandetelt fotograafidelt üle kogu maailma saadud tagasisidest. Kaameramudelit EOS 7D peetakse veel praegugi müügilolevatest üheks parimaks APS-C formaadis sensoriga kaameraks. Ka uue püsivara arendamisel lähtus Canon kasutajate otsesest tagasisidest, pakkumaks EOS 7D mudeli puhul veelgi paremat jõudlust, rohkem pildistamisvõimalusi ja loomingulisi funktsioone.
18-megapikslise APS-C formaadis CMOS-sensori, kahe DIGIC 4 protsessori ja täiustatud ISO valgustundlikkusega (kuni 12 800) kaamera EOS 7D pakub kiiret ja kvaliteetset pildistamisvõimalust kiirusel kuni 8 kaadrit sekundis. Uues püsivaras on kasutusele võetud Canoni EOS-1 sarjast pärit võimsad mäluhalduse algoritmid, tänu millele mahub nüüd ühte pildiseeriasse 25 RAW- või 130 JPEG-formaadis pildifaili.
Kaamera uute redigeerimisfunktsioonide valik võimaldab aga nüüd fotograafidel oma piltide lõpptulemuse üle suuremat kontrolli saada ja järeltöötlusega juba kaamerasiseselt algust teha. Nüüd on võimalik oma RAW-formaadis faile töödelda ning erinevaid anomaaliaid, nagu külgvalgust, moonutusi ja kromaatilist aberratsiooni korrigeerida. Lisaks sellele saab nüüd kohe pärast pildistamist ka valge tasakaalu, teravuse ja pildistiili sätteid, aga ka mitmeid teisi parameetreid muuta, salvestades redigeeritud pildid uute JPEG-formaadis failidena. Ka JPEG-failide suurust saab kohe, ilma arvuti vahenduseta muuta.
Fotograafid saavad nüüd võttekohalt naastes suuri pildikoguseid väga hõlpsasti selekteerida, kasutades selleks piltide hindamise rakendust. Pildihinnangu andmed salvestatakse iga faili metaandmetesse, mille lugemisega saavad hakkama paljud pilditöötlusrakendused, sealhulgas ka Canon Digital Photo Professional ja muud valdkondlikud rakendused, nagu Apple Aperture, Adobe Lightroom ja Bridge.
Kaamera EOS 7D uus püsivara pakub suuremat mitmekülgsust nii fotode kui videote puhul. Automaatse ISO uudne juhtimine võimaldab fotograafidel maksimaalset ISO valgustundlikkust igal ajahetkel loomuliku ISO-vahemiku 400–6400 ulatuses piirata. Pakkudes paremat särikontrolli, võimaldab see fotograafidel automaatset ISO valgustundlikkust vastavalt oma eelistustele kohandada või parameetreid eri olukordades konkreetsete loominguliste eesmärkide saavutamiseks muuta.
Videorežiimi täiustatud helifunktsioon aitab aga filmimise üle suuremat kontrolli saavutada. Kasutajad saavad kaamera täis-HD kvaliteediga (1920x1080p) videojäädvustust täiendada 16-bitise digitaalse stereoheliga, ülekandekvaliteediga sagedusel 48 KHz. Uus helitasemete käsitsi juhtimise võimalus võimaldab 64 eri helitaseme seast valida sobivaima. Digitaalne tuulefilter vähendab müra, mida tekitab mikrofoni ümber liikuv õhk, tagades nii selge ja ilma kõrvaliste segajateta heli.
Lisaks pakub püsivara 2. versioon kasutajatele vastava toe abil ka lisavõimalust oma piltide tegemise asukohta Canoni uusima GPS-vastuvõtja GP-E2 abil salvestada. Seade GP-E2 kinnitub kindlalt kaamera välgutallale ja ühendatakse kaameraga kaabli abil, võimaldades kaamera EOS 7D kasutajatel piltidele hõlpsalt pikkus- ja laiuskraade ning kõrguse ja isegi pildistamissuuna andmetega geosilte lisada – lisades kogu selle teabe pildi EXIF-faili[i]. Funktsioon GPS Logger jälgib kasutaja liikumistrajektoori, laadides regulaarselt alla GPS-andmeid, ning ühilduvus kaardirakendusega Google Maps tähendab, et kasutaja saab oma marsruuti vaadata Canoni tasuta tarkvaras Map Utility.
Püsivara 2. versioon saabub Eestis turule alates augustist 2012.
Canon EOS 7D püsivara 2. versioon – uued funktsioonid
· Suurem RAW-failide arv sarivõttes (kuni 25 pilti)
· Kaamerasisene RAW-failide töötlemine
· Kaamerasisene piltide hindamine
· Kaamerasisene JPEG-failide suuruse muutmine
· Maksimaalse automaatse ISO säte (ISO 400–6400)
· Helitaseme käsitsi seadistamine filmimisel
· GPS-ühilduvus
· Failinime kohandamine
· Ajavööndi sätted
· Suurendatud piltide kiirem kerimine
· Kiirjuhtimiskuva faili taasesitusel
Canon EOS 7D – põhifunktsioonid
· 18-megapiksline APS-C formaadis CMOS-sensor
· Sarivõtted kuni 8 kaadrit sekundis
· ISO valgustundlikkus kuni 12 800
· Pildiotsija vaateväli umbes 100%
· 19 risttüüpi automaatset teravustamispunkti
· iFCL-särimõõtmine
· Kaks DIGIC 4 pildiprotsessorit
· Täis-HD kvaliteediga videosalvestus
· Integreeritud Speedlite’i saatja
· 3-tolline Clear View II LCD-ekraan
· Ilmastikukindel magneesiumsulamist korpus