Canon lisas täna oma EF-objektiivisarja kolm uut professionaalidele ja hobifotograafidele mõeldud objektiivi. Uus professionaalne suumobjektiiv EF 24–70 mm f/2,8L II USM on menuka mudeli EF 24–70 mm f/2,8L USM täiendversioon, samas kui objektiivid EF 24 mm f/2,8 IS USM ja EF 28 mm f/2,8 IS USM on maailma esimesed[i] fikseeritud fookuskaugusega lainurkobjektiivid, milles on kasutusel pildistabiliseerimistehnoloogia. Kõik kolm uut mudelit pakuvad tänapäeva digitaalfotograafias kõrgeimal tasemel jõudlust, ühendades tipptasemel pildikvaliteedi vastupidava ja kasutajasõbraliku disainiga.
Uuel mudelil EF 24–70 mm f/2,8L II USM on täielikult muudetud optikasüsteem. Rida optilisi täiendusi pakuvad paremat jõudlust, jäädvustades kogu kaadri veelgi detailsemalt ning vähendades moonutusi kogu suumiulatuses, eriti maksimaalse fookuskaugusega 70 mm.
Tänu muudetud optikasüsteemile, mis sisaldab kahte eriti madala hajuvusteguriga (UD) ja ühte Super UD asfäärilist elementi, et vähendada oluliselt kromaatilist aberratsiooni ja värvihägu, pakub see objektiiv ühtlaselt teravaid ja suure kontrastsusega pilte. Igal läätseelemendil on Canoni optimeeritud Super Spectra vääristused, et vähendada varikujutisi ja halosid ning tagada hea värvitasakaal. Lisaks minimeerib fluorikiht tolmu, mustuse ja sõrmejälgede kinnitumist objektiivi eesmisele ja tagumisele osale.
Objektiiv EF 24–70 mm f/2,8L II USM võimaldab fotograafidel soovitud objekte lähedalt pildistada – minimaalse teravustamiskaugusega 0,38 m ja nii kogu suumi ulatuses. Ringitüüpi ultrahelimootor (USM), tõhus protsessor ja täiustatud autofookuse algoritmid teevad koostööd, et tagada täpne, vaikne ja kiire automaatteravustamine. Iga võtte üle täielikku kontrolli soovivatel fotograafidel võimaldab pidev manuaalfookus igal ajal teravustamist timmida või muuta, isegi aktiivse autofookuse korral.
Mudel EF 24–70 mm f/2,8L II USM on uusim objektiiv tipptasemel L-sarjas, mis pakub Canoni kvaliteetseid ja kasutajasõbralikke disainiuuendusi. Täiustatud on ka objektiivi mehaanilist struktuuri, et pakkuda vastupidavamat suumi ning objektiivitorus sees suuremat värina- ja põrutuskindlust. Eelmise mudeliga võrreldes on ka selle mõõtmed 10 mm võrra vähenenud, mis tagab parema portatiivsuse ja mugavuse igapäevasel kasutamisel. Uus suumilukustushoob võimaldab fotograafidel suumiasendi ka maksimaalselt laias asendis fikseerida, et hoida ära objektiivi kahjustumist liikumisel, samas kui vee- ja tolmukindel konstruktsioon[ii] võimaldab kasutajatel isegi karmimates oludes pildistamist jätkata.
Lisaks toob Canon täna turule ka uued mudelid EF 24 mm f/2,8 IS USM ja EF 28 mm f/2,8 IS USM – maailma esimesed fikseeritud fookuskaugusega 24 mm ja 28 mm lainurkobjektiivid, milles on kasutusel optiline pildistabiliseerimistehnoloogia. Ideaalsed nii maastikuvõtete kui ka fotoreportaažide tegemiseks; mõlemad objektiivid pakuvad paindlikkust, võimaldades fotograafidel tänu valgusjõulisuse ja pildistabilisaatori kombineerimisele käestpildistamisel veelgi erinevaid võttestseene ja objekte jäädvustada – ka kehvades valgusoludes.
Ilma pildistabilisaatorita objektiividega võrreldes kuni nelja astme võrra pikemat säriaega pakkuvad uued objektiivid on tänu oma laiematele fookuskaugustele ideaalsed võttestseeni laialdasemaks jäädvustamiseks. Mõlemal objektiivil on suur f/2,8 ava, mis võimaldab fotograafidel väikest teravussügavust kasutada või ka hämaramates valgusoludes pildistada. Suur ava ja pildistabiliseerimistehnoloogia muudavad mõlema objektiivi ideaalseks ka kiirelt liikuvate objektide pildistamiseks, kuna Canoni täiustatud pildistabiliseerimistehnoloogia suudab tuvastada panoraamliikumist ning tavalisest pildistabiliseerimisrežiimist automaatselt panoraam-režiimile ümber lülituda, aidates kasutajatel liikumist palju täpsemalt tabada.
Autofookuse vaikse ja ülikiire töö tagab ringitüüpi ultrahelimootor ja veel mõned lisaomadused, sealhulgas optimeeritud autofookuskontroll. Pidev manuaalfookus võimaldab teravustamist timmida ka aktiivse autofookuse korral, samas kui minimaalsed teravustamiskaugused 0,20 m (EF 24 mm f/2,8 IS USM) ja 0,23 m (EF 28 mm f/2,8 IS USM) võimaldavad fotograafidel väikeseid või detailsemaid objekte veelgi lähemalt jäädvustada.
Nii mudel EF 24 mm f/2,8 IS USM kui ka EF 28 mm f/2,8 IS USM on ümberkujundatud optikasüsteemiga, et parandada pildikvaliteeti ja vähendada järeltöötluse vajadust. Asfääriline vormitud klaasist läätseelement korrigeerib optikasüsteemi abil aberratsiooni, samas kui Canoni Super Spectra vääristused vähendavad varikujutisi ja halosid. Väljastpoolt võivad mõlemad objektiivid tunda uhkust mitmete Canoni professionaalse L-sarja objektiividele sarnaste disainilahenduste üle: näiteks on objektiivitoru sama kattekihiga ja teravustamisrõngas sarnase kujundusega. Samuti on lisatud maastike pildistamisel abiks olev vahekauguse mõõteskaala; ning tänu objektiivide kompaktsele disainile mahuvad need hõlpsalt igasse kaamerakotti.
EF 24–70 mm f/2,8L II USM – põhiomadused:
- Erakordset teravust pakkuv täiesti uudne optikasüsteem
- UD (eriti madala hajuvusteguriga) ja super UD elemendid
- Kiire maksimumava f/2,8
- Tolmu- ja niiskusekindel
- Kiire ja vaikne ultrahelimootoriga autofookus
- Manuaalfookuse prioriteet
- Üheksa labaga ringikujuline ava
EF 24 mm f/2,8 IS USM – põhiomadused:
- 24 mm lainurkobjektiiv (38 mm ekvivalent APS-C formaadis sensoritel)
- Kiire maksimumava f/2,8
- Kuni nelja astme võrra pikemat säriaega võimaldav pildistabilisaator
- Ultrahelimootoriga autofookuse mehhanism
- Ringikujuline ava pehme taustahägu saavutamiseks
- Halosid vähendavad Super Spectra vääristused
EF 28 mm f/2,8 IS USM – põhiomadused:
- 28 mm lainurkobjektiiv (45 mm ekvivalent APS-C formaadis sensoritel)
- Kiire maksimumava f/2,8
- Kuni nelja astme võrra pikemat säriaega võimaldav pildistabilisaator
- Ultrahelimootoriga autofookuse mehhanism
- Ringikujuline ava pehme taustahägu saavutamiseks
- Halosid vähendavad Super Spectra vääristused