Canon tähistab märtsis 2012 oma legendaarse EOS-süsteemi 25.sünnipäeva. Alates oma sünnihetkest, aastast 1987, on EOS-süsteem järjepidevalt arenenud ning sellest on saanud maailma üks kõige mitmekesisem digipeegelkaameraid, vahetatavaid objektiive ja lisatarvikuid hõlmav tootevalik, mida eelistavad paljud fotograafid üle maailma.
Canoni EOS-süsteemi debüüt toimus 1987. aasta märtsis, kui maailmale tutvustati peegelkaameramudelit EOS 650 ja kolme EF-objektiivi, sealhulgas mudelit EF 35–70 mm f/3,5–4,5.
Elektro-optilist süsteemi tähistav ja Kreeka koidujumalanna nime kandev EOS-sari oli maailma esimene täiselektroonilise kinnitussüsteemiga kaamerasari, mis pani aluse AF-süsteemiga uue põlvkonna peegelkaameratele. Filmiga kaamerate ajastul pälvisid EOS-sarja peegelkaamerad paljude kasutajate seas suurt tunnustust just tänu oma uudsetele tehnoloogiatele ja disainile, mis toetasid Canoni jaoks kõige olulisemaid omadusi: kiirust ja kasutuslihtsust.
Sellel perioodil tuli Canon välja veel mitmete uute tehnoloogiliste saavutustega, mis olid esindatud 1989. aastal turule toodud tippmudelis EOS-1. 1993. aastal jätkas ettevõte oma kliendibaasi laiendamist, tutvustades maailmale uut kompaktset ja kerget kaamerat EOS 500 (muudes regioonides tuntud nime all EOS Kiss ja EOS Rebel XS).
Pärast mudeli EOS D30 tutvustamist aastal 2000, kui digipeegelkaamerate populaarsus oli jõuliselt kasvamas, tuli Canon välja selliste tehnoloogiliste saavutustega nagu Canoni enda CMOS sensorid ja kõrge jõudlusega DIGIC pildiprotsessorid, eesmärgiga pakkuda tooteid, milles on esindatud ettevõtte jaoks kõige olulisemad omadused: suur kiirus, kasutuslihtsus ja kõrge pildikvaliteet.
Koos Canoni lipulaeva EOS-1D X ning äsja tutvustatud mudeliga EOS 5D Mark III vastab Canoni digipeegelkaamerate tootevalik kõigi kasutajate vajadustele – alates algajatest fotograafiahuvilistest kuni profifotograafideni välja.
Lisaks on ka koos EOS peegelkaamerasüsteemiga tutvustatud Canoni vahetatavatest EF-objektiividest saanud maailma juhtiv objektiivisari. Canoni optikatehnoloogiatel põhinevad EF-objektiivid sisaldavad selliseid uuenduslikke tehnoloogiaid nagu ultrahelimootor (USM), pildistabilisaator (IS), SWC-vääristus (Subwavelength Structure Coating), peegeldumisvastane tehnoloogia ja mitmekihilised difraktsiooni võimaldavad optilised (DO) elemendid. Praegu on EF-objektiivide tootevalikus enam kui 60 eri mudelit.