Napp nädal on aega, et esitada kandidaate konkursile “Eesti parim e-teenus 2013”. Oodatud on teenused e-äri, e-tervise, e-hariduse, e-meelelahutuse, e-kultuuri, e-valitsemise ja e-kaasamise valdkondadest. Kandidaate võivad esitada nii lahenduste tellijad kui ka nende tootjad-arendajad.
“Meie ettevõttele andis Eesti eelvooru võit enesekindlust edasi tegutseda, samuti kasutasime võitu aktiivselt maine ehitamisel ning sellest kujunes üks olulisi müügiargumente,” kommenteeris Pärtel Tomberg, 2011. aasta e-äri kategooria võitja isePankur.ee kaasasutaja: ”Samuti tõi konkursil osalemine meile ohtralt uusi kliente, kes muidu poleks meid ilmselt leidnud. Ka välismeedias kajastati võitu heal meelel ning see tõi meile juurde tugevaid partnereid ja kliente, kes muidu oleksid ehk võinud jääda kahtlevale seisukohale. Meie saime oma ettevõttele võimsalt hoogu juurde ja täna on meie teenus kordi parem kui kahe aasta eest, seetõttu otsustasime tänavu ka uuesti kandideerida.”
Lisaks nimetatud seitsmele kategooriale valitakse ka konkursi peavõitja. Eripreemia kõige kasutajasõbralikumale lahendusele paneb välja Baltikumi suurim IT ettevõte Nortal. Samuti valitakse välja kuni kaheksa teenust, mis esindavad Eestit rahvusvahelisel e-teenuste konkursil.
Samal rahvusvahelisel konkursil – United Nations World Summit Award on the Information Society +10 – tunnistati viimase kümne aasta maailma parimaks e-teenuseks Eesti majandusaasta aruannete elektroonilise esitamise keskkond.
E-teenuse konkursi eesmärk on tutvustada ja tunnustada Eesti innovatiivseid e-teenuseid ja e-lahendusi ja nende tellijaid-tootjaid nii avalikus, era- kui mittetulundussektoris, samuti motiveerida teenusepakkujaid jätkuvalt välja töötama uusi kasulikke lahendusi.
Lähem info konkursi “Eesti parim e-teenus 2013” kohta: http://www.e-konkurss.net/
Konkurss “Parim e-teenus 2013” toimub Riigi Infosüsteemi Ameti eesvedamisel, EL struktuurifondide programmist “Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine” ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel ning seda aitavad korraldada BDA Consulting OÜ ja KPMS & Partnerid OÜ. EL sf programmi „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ eesmärk on suurendada olemasolevate elektrooniliste lahenduste kasutatavust ja soodustada uute e-teenuste teket ning teavitada inimesi sellest, kuidas arvutit turvaliselt kasutada. Programmi tegevused viib ellu Riigi Infosüsteemi Amet aastatel 2007–2013. Programmi kogumaht on ligi 3,7 miljonit eurot ja seda rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.
Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) koordineerib riigi infosüsteemi arendamist ja haldamist, korraldab infoturbega seotud tegevusi ja käsitleb Eesti arvutivõrkudes toimuvaid turvaintsidente.