Uuest internetikeskkonnast www.digikogu.ee saab osta Eesti audio- ja e-raamatuid, ning Eesti ja välismaa artistide mp3-formaadis muusikat. Failid saab alla laadida sobivasse seadmesse, samuti säilivad need ostukeskkonnas. Täna on valikus üle 150 eestikeelset e-raamatut, 25 000 Eesti artisti lugu ning 105 000 välismaise artisti lugu, valik täieneb pidevalt.
Elioni sisuteenuste ärijuhi Paul-Kristjan Lilje sõnul näitavad ülemaailmsed trendid väga selgelt, et nii muusikat kui ka raamatuid eelistatakse juba täna valdavalt digitaalsel kujul tarbida. „Näiteks mp3-formaadis muusikat müüakse mujal maailmas juba ammu rohkem kui CD-sid, esmakordselt ajaloos ületas eelmise aasta jõuludel Amazoni veebipoes e-raamatute müük paberraamatute oma ja tänaseks on enamik Amazoni TOP 10 raamatutest digitaalsed. Eestil on digitaliseerumise mõttes veel kõvasti arenguruumi, kuid ma usun, et nutitelefonide ja tahvelarvutite levik, kirjastajate ja plaadifirmade kasvav huvi ning mugavate müügikeskkondade tekkimine annab ka Eestis digitaalse sisu levikule tuule tiibadesse,“ rääkis Lilje.
Digikogu sisu täieneb iga päevaga. Hetkel on valikus 25 000 lugu Eesti artistidelt, 105 000 lugu välismaistelt artistidelt, kuid juba 2011. aasta alguseks kasvab lugude maht üle 200 000. Lugusid saab enne ostmist kuulata, üks muusikafail maksab 10-20 krooni ning on keskmiselt 10 MB suurune.
Digikogust leiab täna üle 150 eestikeelse e- ja audioraamatu, muuhulgas mitmeid paberraamatute edetabelite tippe. Peagi kasvab digitaalsete raamatute valik 1000 nimetuseni. Digikogus müüdavad e-raamatud on formaadis, mida on võimalik lugeda erinevate seadmetega – arvuti, nutitelefoni, erinevate tablet´ite ja pad´idega ning spetsiaalsete e-lugeritega. Illustreeritud e-raamat on 30 MB suurune, tulevikus saab raamatu näidisega enne ostu ka tutvuda, e-raamatute hinnad on paberraamatutest keskmiselt 25% madalamad.
Digikogu sisaldab personaalset kataloogi, kus säilivad kõik kasutaja ostetud failid. See võimaldab sobival ajal failidele ligi pääseda ja neid täiendavatesse seadmetesse alla laadida, samuti pole vaja muretseda lemmikmuusika – ja raamatute kadumise pärast, kui midagi peaks juhtuma seadmetega, kus neid hoitakse.
„Enne Digikogu loomist uurisime väga põhjalikult analoogseid keskkondi üle maailma ning ühe suurima puudusena avastasime selle, et ostetud sisu ei säili ostukeskkonnas, vaid ainult seadmetes, kuhu faili oled alla laadinud. Kui aga arvuti peaks üles ütlema, mobiiltelefon või MP3-mängija ära kaduma, oled ka ostetud failidest ilma. Digitaalsete raamatute või ka suure fonoteegi puhul võib see kulu väga suur olla. Seepärast salvestabki Digikogu kõik ostetud failid ja inimesed ei pea nende pärast muretsema,“ ütles Lilje.
Järgmisel aastal tuleb Elion turule mikromaksete lahendusega, mis võimaldab osta Digikogust muusikat või digitaalseid raamatuid paari klikkiga. Peagi seotakse Digikogu personaalne Elioni digiTV-ga, mis võimaldab ostetud muusikat ja audioraamatuid telerist kuulata.