Euroopa suurim säästva tehnoloogia ideekonkurss ootab Eesti kliimakangelasi

CLP15_Comp-RGB_v27-690x380Selle reedeni saab kandideerida Euroopa suurima cleantech ehk säästva tehnoloogia ideekonkursi ClimateLaunchpad Eesti vooru. Eesti Arengufond saadab kolm parimat ideed Euroopa finaali, kus on võimalik võita pääse Climate-KIC ärikiirendisse koos 95 000 euro suuruse stardikapitaliga.

Arengufondi säästva tehnoloogia valdkonna juhi Marit Salli sõnul on konkursi eesmärk leida üles need inimesed, kellel on idee üha süveneva kliimaprobleemi lahendamiseks ning anda neile vajalikku tuge idee teostamiseks. „Konkursist võtab osa üle Euroopa 28 riiki ning nende hulgas esimest korda ka Eesti. Juba praegu on konkursile laekunud mitmeid suurepäraseid ideid, mis lähenevad kliimaprobleemile väga erinevatest nurkadest. Suur huvi konkursi vastu näitab, et mõistetakse selle valdkonna olulisust,“ sõnas Sall.

Tallinna Teaduspargi Tehnopol rohetehnoloogia valdkonna juhi Kaija Valdmaa sõnul on säästva tehnoloogia teemalise ideekonkursi Eestisse jõudmine oluline verstapost, mis tekitab lootust, et Eestis tekib rohkem ettevõtteid ja meeskondi, kelle ideed ja tehnoloogiad aitavad säästa ressursse. „Lisaks juba tegutsevate idu- ja kasvuettevõtete toetamisele on äärmiselt oluline kindlustada ka uute selle valdkonna ideede ja meeskondade pidev pealekasv ning toetada teaduses arendatavate tehnoloogiate jõudmist ettevõtlusesse,“ sõnas Valdmaa.

Konkursile kandideerinud meeskondadest valitakse kümme, kes läbivad suvel intensiivse koolituslaagri Boot Camp Estonia, mida viivad läbi rahvusvaheliselt tunnustatud cleantech ettevõtjad ja mentorid Ron Bloemers, Kati Nikopensius ja investeerimisekspert Indrek Kelder. Valitud meeskonnad saavad lisaks suve jooksul tuge mentoritelt, kes aitavad äriideid veelgi täiustada.
launchpad-564x288
Ron Bloemers on Climate-KIC ärikiirendi mentor, kes on selliste rahvusvaheliste edulugude taga nagu kompaktsete päikesepaneelide tootja WakaWaka ja elektriliste sõidukite tootja TukTuk. Bloemersi sõnul on cleantech maailmas kiirelt arenev valdkond, milles on väga suured võimalused ettevõtlusega tegelemiseks. “On prognoositud, et kümne aasta pärast peaks säästva tehnoloogia valdkonda mahtuma 6 protsenti kogu maailma äritegevusest. ClimateLaunchpad viib üleeuroopalise Climate-KIC võrgustiku kaudu kokku selle valdkonna edukad ettevõtjad, mentorid ja alustavad startupid. See konkurss on võimalus, kuidas jõuda oma ideega kaugele ja viia see rahvusvahelistele turgudele,“ lisas Bloemers.

Augustis valib žürii kolm parimat ideed, mille saadab Eesti Arengufond Euroopa finaali, mis toimub septembris Hollandis. Euroopa kaheksal parimal ideel avaneb võimalus astuda Climate-KIC ärikiirendisse koos 95 000 euro suuruse stardikapitaliga oma idee elluviimiseks.

ClimateLaunchpad Eesti peasponsor on KPMG Baltics OÜ, kes on välja pannud peaauhinna väärtuses 10 000 eurot, mis läheb jagamisele kolme parema meeskonna vahel. Auhind hõlmab kuus kuud tasuta raamatupidamisteenust ning äri-, õigus-, maksu- ja tehingute nõustamist KPMG asjatundjatelt. Konkursit toetavad veel Keskkonnaministeerium, Tehnopol koostöös Pakri Teadus- ja Tööstuspargiga ning Marble Invest. Eestis koordineerib konkurssi Eesti Arengufond.

Konkursile on oodatud osalema nii üksikisikud kui meeskonnad, kuid ka eel- ja idufirma faasis olevad kuni kahe aasta vanused ettevõtted, kellel on idee kliimaprobleemiga tegelemiseks. Registreerida saab kuni 5. juunini konkursi veebilehel: www.climatelaunchpad.org.

clp15-banner-home9

 

4 thoughts on “Euroopa suurim säästva tehnoloogia ideekonkurss ootab Eesti kliimakangelasi”

Kommenteerimine on suletud.