Bing on üha enam populaarsust koguv otsingumootor ning enam pole võimalik õelda “me ignoreerime seda” või “me keskendume Googlele ainult”. Iga otsingumootor on oma iseärasusega ja nõuab omamoodi hoolt. Püüan siis ära seletada miks on Bingis indekseerimine paras raketiteadus
For launch, the solids provide the vast, vast majority the total LAUNCH thrust. The solids burn out in 2 minutes and 12 seconds, if memory serves. Each solid holds 1.1 million pounds of propellant. Therefore, in the first minute, you probably burn something more than 50% of the solids, or 41-ish % of the total fuel. A more certain number is that in 2 minutes and 12 seconds you have burned all the solids (2.2 million pounds) and close to 380,000 pounds (out of 1.6 million pounds) of the liquid, for a total of 67% of the total fuel.
Mida hindab Bing sinu saiti indekseerides?
- Sinu lehele viitavad lingid, mis kusjuures on kõrge kvaliteediga ja relavantsed. Lingifarmidel pole mõtet, need ei tööta, ega pole kunagi töödanud.
- Sisu kvaliteet – Ehk kas sa copy-pasted sisu kellegilt või mitte? Problemaatiline on see just alustavatele ajaveebidele, kuna uudiste agregaatorid nagu blog.tr.ee ja news24.ee omavad suuremat staatust kui sina. Veebilehti kes sinu sisu kopeerivad saad uurida Copyscapest.
- Sinu veebilehe kvaliteet – Siililegi selge on see, et lehekülg mis on tehtud vaid Flashis ei lähe indekseerimisele. Seega korralik HTML olgu vastav.
- Piltide meta andmed – hoolimatu meta on rämps ja risustab. minukenapilt.jpg ei sobi pildi metaks, pigem sobiks saksa lambakoer.
- Kui kiiresti ta avaneb – MSNbot indekseerib sadu tuhandeid veebisaite, kui ta peab kaua ootama siis ta kipub järgmise ette võtma.
Ajalooliselt on MSNbot olnud ka kõige aeglasem indekseerima, kuid kuuldavasti olla Bingi meeskond terve viimase aasta tegelenud selle probleemiga ja tegelevad ka edasi. Praegusel hetkel on täiesti normaalne see, et kui su lehel pole kõrget hinnangut siis võtab lehe indekseerimine aega ligi 3 kuud. Kuid me ei saa unustamata jätta ka seda serverite armee erinevust Bingi ja Google vahel. Teen allpool väikese joonise selle iseloomustuseks. Loodan, et neid Bingi servereid võetakse tööle rohkem, kõvasti rohkem kui neid praegu on.
Kuid mida peaks tegema?
- Lisa oma leht Bing järjekorda
- Registeeri Webmaster Centeralis ja lisa oma sitemap (Mis muide peab olema XML formaadis, WordPressi jaoks on hea nt. Google XML Sitemaps mis teeb kõik keerulise sinu eest ära.). Ilma sitemapita on oht, et MSNbot indekseerib vaid index lehe.
Senikaua kuni sa ootad on tark tegeleda endale sõprade leidmisega kes viitaks sinu lehele.
Täiesti on võimalik ignoreerida. Toon näite omalt lehelt – google viidanud 30 päeva jooksul 16802x, bing 369.
Kui nüüd küsimus oleks suure koormuse vältimises mida tekitavad otsingumootorid, siis ei kõhkleks hetke ka, selle otsimootori tõrjumisel.
Taustaks aga huvitavat lugemist slashdotist (bing ei pruugi praeguse seisuga üldsegi mitte jätkusuutlik olla) – http://news.slashdot.org/story/10/04/27/0120246/Bing-Loses-More-Money-As-Microsoft-Chases-Google?art_pos=1
Urmas, küsimus on rohkem selles mis su Page rank on Bingis kui selles keda rohkem kasutatakse. Ise olen märganud Bingi üha enam kasvavat osakaalu viitamiste osas.
Kui praegu pole veel asi populaarne, siis varsti ta on, eriti kuna ta on palju mugavam ja täpsem oma vastustega kui Google.
Yahoo läheb ka seeaasta üle Bingile ning iga uue HP masinaga on MSN by default koduleheks ja Bing otsingumootoriks (ning ma ei imestaks kui meie oma OEM samamoodi teeks).
eks ta ole jah rohkem iga veebi puhul subjektiivne – minu numbrite puhul on lihtsalt kõik ülejäänud otsimootorid peale Google (ja Neti.ee) tülikad resursikulutajad. ja milleks rank kui pole viiteid.
Bingi mugavust ei tea kommenteerida.
Kulu kohta sai kunagi aasta tagasi ka lühike kokkuvõte tehtud. Näiteks venelaste yandeks koormas saiti sellega et pumpas sealt 1.6G datat välja, aga vastu andis ainult 238 külastust (kui nüüd aga võtta, et iga päring on veel omakorda koormus baasile jne…).
Kuigi see pole elu-surma küsimus, võib siiski põhimõtte pärast küsida – milleks sellist mootorit üldse ligi lasta? Muidugi on erandeid.. iga klient võib olla potentsiaalne ostja, potentsiaalne reklaami klikkija, resursse on millega mängida jne.. Igatahes on see teema millele mõelda.
Populaarsuse osas võib olla sama teema nagu googlegagi – alguses on vähem materjali või jõutakse rohkem aega kulutada tulemuste käsitsi filtreerimisele/parendamisele… kahjuminumbreid vaadates peavad nad igatahes veel palju vaeva nägema ja tööd tegema.
Kus seda bing pageranki näha saab ?
Seda ei saagi kusagilt näha. Ka Bing Webmaster central valetab sell kohta aegajalt. Seega kõige targem oleks lihtsalt otsida ja vaadata kuidas ta otsingutulemustes välja tuleb.
Bing ei jaga mingit PageRanki, sest PageRank kui selline kuulub Google’ile. Küll aga võtab Bing arvesse lehele viitavaid linke sarnase põhimõtte alusel nagu Google.