BattleIT

LG Optimus 3D (P920) ülevaade

LG Optimus 3D

BattleIT laborist käis läbi ka LG Optimus 3D. Veelgi enam, ta oli kaasas Türgis koos Nikon D7000 kaameraga mille ülevaate ma kuu alguses kirjutasin. Tegemist on omaette esimese linnukesega LG poolt esmaklassilise riistvara poole. Telefonil on 3D ekraan mis ei vaja prille, 3D kaamera, kahetuumaline protsessor, HDMI väljund, DLNA tugi ja palju muud. Lisaks tulevad kaasa mõned 3D mängud ja võimalus LG poest neid juurde osta. Kuid kas see on telefon mida sa tahaksid kasutada igapäevaselt või pigem mitte?Türki minnes oli mul plaan – võimalikult vähe arvutit kasutada ja võimalikult palju ringikäia vaid telefon ja kaamera kaasas. Telefon sai tõsist vatti ja kuigi ta jookseb vanema Androidi peal (2.3 kui täpne olla) esineb sellel oluliselt vähem probleeme kui teistel telefonidel. BattleIT toimetusele on jäänud mulje, et Android oleks mõnus ja sujuv kasutada on sul vaja vähemalt 1Ghz protsessorit, soovitavalt kahetuumalist ja minimaalselt 512MB rami. See on sellel telefonil olemas ja samamoodi nagu Samsung Galaxy S2 ei pidurdanud märgatavalt Android mitte kusagil.

Kuid erinevalt Samsung Galaxy S2 ei ole antud telefoni ekraan öösel lugemiseks liiga ere, korpus tundub oluliselt tugevam ja telefon raskem. Tekib tunne, nagu telefon oleks pommikindel (mida ta muidugi ei ole, aga sisetunne on ju see mis loeb). Aku vastupidavus on arvestades telefoni sisu ja võimsust väga hea. Hommikust (kella 9 paiku) mööda Türgi linna ringi mütates – Navigoniga kaarti uurides, mõned pildid tavaliselt tehes, mõned 3D’s, vahel tavalist videot, vahel 3D videot, Facebook, Skype videokõne vahele, meiliklient taustal jooksmas Exchange pihta sünkroniseerides ja erinevate operaatorite vahel vahetades – jõudis telefon küll õhtuks kui hotelli tagasi jõudsin 6-7 paiku ennast energiasäästurezhiimi lükata, kuid muudel päevadel kui nii palju telefoni ei kasutanud ja põhifunktsiooniks oli pigem helistamine ja vaiksem netikasutus, pidas telefon ilusti südaööni vastu.

Antud LG puhul oli rämpstarkvara vähem paigaldatud kui näiteks LG Optimus Pro’le kuid see ei vabanda väga välja. Milleks vahetada välja Launcher kui sinu oma on kehvem kui see, mida Android vaikimis pakub? Eks see lähe sinna samba kapsaaeda, et vahetame aga Launcher Pro vastu välja ja pigistame silma kinni. Osa funktsionaalsust on jällegi dubleeritud, nagu kontaktide sünkroniseerimise võimalus Facebookiga, mille kohta ei ole öelda muud, kui et Facebooki enda rakendus saab endiselt sellega paremini hakkama.

LG kontaktide juures panin tähele ka väikest probleemi – nimelt tulevad mul kontaktide pildid selga Exchange kaudu ja see omakorda võtab nad ADDS-ist, kus vahel on pilt väga suur. Sellisel juhul läks pisipildi tegemine natuke naljakaks kuna telefon üritas vägisi inimest ruutu mahutada ja venitas pildi veidi välja selleasemel, et veidi sisselõigata pilti.

Kuid liigume nüüd ikkagi siis leivanumbri juurde – 3D. Ekraan vajab harjumist kui 3D sisselülitad ning see on sees vaid rakendustes või mängudes mis seda toetavad – muul ajal on see väljalülitatud. Ehk ongi nii parem, kuna kui sa just ei istu tugitoolis, siis rongis või autos sõites ekraani nurga väiksemgi muutus võtab 3D effekti ära ja sunnib silmasid uuesti fokuseerima. Pole liialdatud kui õelda, et minutike või paar kulub silmadel aega harjumisega – ning minul, kes ma olen kergelt värvipime, õrnade silmadega ja kerge miinusega, ajas algul 3D ekraani vaatamine silmad veidi vett jooksma. Tõsi küll, silmad harjusid ja varsti see ei häirinud. Teistel kodanikel, kel silmad korras ei tähendanud 3D kasutamine mingeid kõrvalnähtusid.

LG eestikeelse tõlke kohta ei hakka ma jätkuvalt sõna võtma kuna see lihtsalt ei ole ilus. Kuid mine tea, äkki kellegile meeldib poolikult tõlgitud operatsioonisüsteem – nii nagu seda oli omal ajal eestikeelne Windows XP. Murest saab muidugi kergesti mööda muutes telefoni keele inglise keele peale tagasi.

[spoiler title=”LG-lt maailma esimene 3D-nutitelefon”]Tehnoloogiaettevõtte LG Electronics (LG) uus kauaoodatud nutitelefon LG Optimus 3D on varustatud paljude uuenduslike tehnoloogiatega, mis teevad sellest maailma esimese telefoni, millel on üheaegselt kahetuumaline protsessor ning platvorm 3D-sisu salvestamiseks, vaatamiseks ja jagamiseks.

Ülikiire ja võimas LG Optimus 3D nutitelefon ühendab endas kaks tuuma, kaks kanalit ja topelt mälu. Tänu sellisele seadistustele on LG uus nutitelefon võimsam teiste 1GHz kahetuumaliste telefonidega võrreldes ning võimaldab kiiremat internetilehekülgede sirvimist, sujuvamat mängude mängimist ja filmide vaatamist.

LG Electronics Mobile Communications Company tegevdirektori ja presidendi dr. Jong-seok Parki sõnul viib 3D-toe ja suurepäraste tehniliste näitajatega LG Optimus 3D nutitelefonide kasutusvõimalused uuele tasandile. “Telefoni arendades pidasime silmas kogenud nutitelefonide kasutajaid ning loodame, et nad on rahul sellega, mida Optimus 3D neile pakub,” märkis ta.

LG Optimus 3D nutitelefoni 5MP kahe läätsega kaamera võimaldab kasutajal salvestada 3D-formaadis fotosid ja videoklippe. 4,3 tolli suurune WVGA ekraan võimaldab nautida 3D-sisu ilma spetsiaalseid prille vajamata. Selge ekraan laseb vaadata 2D-sisu kvaliteediga kuni 1080p ning 3D-sisu kvaliteediga kuni 720p. Salvestatud 3D-materjali saab mugavalt ja lihtsalt jagada HDMI 1.4 ühenduse abil 3D-teleritesse ja kuvaritesse, samuti ühildub telefon DLNA poolt sertifitseeritud toodetega. Lisaks saavad kasutajad 3D-materjale üles laadida ja striimida YouTube’i 3D-kanalisse (youtube.com/3D).

Telefon kasutab esialgu Android 2.2 opsüsteemi, kuid on uuendatav Android 2.3 versioonini.

Tehnilised näitajad:

Exit mobile version