Jõulude eel anti meile kuulamiseks Logitechi Mini Boombox. Nagu nimigi juba ütleb, on tegemist pisikese kaasaskantava kõlariga mis suudab töötada akude pealt. Nagu traditsioonidele kohane, veedetakse jõulud perega ja tavaliselt esivanemate juures ning seal ei pruugi olla sul mingit mõistlikku helisüsteemi. Seal ka testimine algas.
Mini Boombox suudab ka suurema toa täita muusikaga ilma probleemita ja seejuures teha paremat heli kui Logitechi klassikalised iPodi dokid (nende ülevaadeteni jõuame varsti). Jõuluajal sai sellega vaadatud filmi väiksema seltskonnaga ning helielamusest ilma ei jäänud keegi. Aku pidas vastu kenasti ca 2 tundi ja 30 minutit filmi ja sinna otsa veel mõned tunnid muusikat. Ametlikult väidab Logitech 10 tundi akut ja eks see kusagile sinnapaika ka reaalsuses jää.
Kõlarit saab kasutada kas aux sisendi abil (seesama 3.5mm kõlaripistik), või üle Bluetooth protokolli. Viimase läbi saab hädapärast ka kõne tehtud, kuid seda soovitaks võimalusel siiski mitte teha. Sinule võib kõne tunduda puhas, kuid sinu sõber kuuleb sind katkendlikult ja läbi sahinate. Autos sõites ilmus ei kusagilt sisse ka kaja. Teisisõnu valmistas kehva mikrofoni tõttu seade pettumuse – saab ju teda ainult kasutada kõlarina, kuna kõnede pool mis annaks võimaluse seadet ka nt. autos käed-vabad seadmena kasutada ei ole mõeldav alternatiiv.
Seadme ühendamiseks erinevate seadmetega tuleb hoida punast sinihamba märgiga nuppu all kuni seade piiksu teeb ja sinine tuluke vilgub saab seadmega ühendada. Nii saab seadmega siduda mitmeid seadmeid, mille sidumise ta meelde jätab ning siis automaatselt ühenduda suudab. Leviga probleeme polnud, unustasin seadme tööle teisele korrusele, kuid kolmandal korrusel hommikul kõnet vastuvõttes kuulsin ma kodaniku häält allkorruselt – selge, järelikult võtab see bluetooth boombox ka läbi seinade ja lagede, lülitasin telefonist bluetooth speakeri välja ja rääkisin kõne lõpuni.
Kui seade helitugevus maksimumiks seada, siis hakkab tal heli igatepidi üle peksma ning seade hüppama ringi nagu segane ja kaks kummiriba seadme all teda enam kinni ei hoidnud. Positiivne on see, et võimalus heli tugevaks keerata on antud, kuna vahel on heli sisend liiga vaikne. Lubatud võrratud heli uskumatu valjususega seade kahjuks välja siiski ei anna. Kõik heli mis kas HTC Radari, Nokia Lumia 800 või iPad 2 lasta juhul kui helivajus on märgitud kõrgemaks kui 50% hakkav heli moonduma ja seda on võimalik kirjeldada eksponentaalse võrrandiga. Heli oli üleüldiselt meie maitsele kohaselt veidi liiga mage.
Kokkuvõtlikult võib õelda, et tegemist on täiesti okey seadmega kuid meie hinnagul on see ligi 79 eurose hinnaga veidi soolane. Kui sul pole nagunii plaanis sellega autos käed-vabad reziimis kasutada, on tegemist hea seadmega. Siiski, kuulub selline toode pigem luksuskaupade alla ja seega soovitaks siinkohal pigem ehk raha juurde panna ja vaadata nt. Jawbone poole.
[spoiler title=”Mini Boombox pakub suurepärast heli igas olukorras”]Logitech tõi turule uue kaasaskantava seadme Mini Boombox, mis on speaker-and-speakerphone combo, millega on võimalik teha kõnesid või kasutada seda kõlarina, et kuulata muusikat, mängida videomänge või vaadata filme.
Mini Boombox on väike ja võimas seade, mis ühildub Bluetooth’i abil telefonide, tahvelarvutite või nutitelefonidega. Tänu spetsiaalsele akustilisele kambrile suudavad pisikesed kõlarid pakkuda kvaliteetset heli ja teravat bassi. Mini Boomboxiga võib kuulata lihtsalt muusikat või kasutada seda ka kvaliteetsema helikogemuse saamiseks videote või filmide vaatamiseks oma nutitelefonilt või tahvelarvutilt.
Lisaks saab Logitech Mini Boombox’iga tänu sisseehitatud mikrofonile võtta vastu ning teha kõnesid. Kuna seade on pisike ning vastupidava akuga, on teda mugav ka kaasa võtta ning kasutada ka autos või kontoris. Mini Boomboxi aku kestab kuni 10 tundi ning seda on võimalik USB kaudu laadida.
[/spoiler]