Panasonic, maailma suuruselt neljas lambipirnitootja, toob aprillis Euroopa turule innovatiivsed LED-lambipirnid, mis välimuselt meenutavad traditsioonilist hõõglampi, ent tarbivad viiendiku võrra vähem energiat ja peavad vastu 40 korda kauem.
“Panasonicu jaoks on keskkonnasäästlikkus tootearenduse juures alati suurt rolli mänginud,” kommenteeris Ermo Rae, Panasonicu esindaja Eestis. “Lõpuks jõuab 75-aastane kogemustepagas valgustusäris läbi innovatiivsete toodete ka Euroopa tarbijateni,” kommenteeris Rae. “Panasonicu eesmägiks on jõuda kolme aastaga Euroopa LED-valgustuse turuliidrite sekka ning aastaks 2018 jõuda elektroonikatööstuses rohelise mõtteviisiga ettevõtete seas tippu,” lisas Rae.
Panasonicu pikaajaline kogemus valgustite tootmisel võimaldab pakkuda turul unikaalseid tooteid – innovatiivsed LED-pirnid on disainitud selliselt, et meenutavad nii vaadates kui puudutades traditsioonilist hõõglampi. Erinevalt teistest LED-lampidest näevad Panasonicu Nostalgic Clear LED lambipirnid välja täpselt nagu tavaline lambipirn ning kasutab CM (Centre-Mount) tehnoloogiat, mis hajutab valguse erinevatesse suundadesse, andes tulemuseks sooja ja kirka valguse, millega tarbijad harjunud on. Kuna LED-tulukesed on paigaldatud samamoodi nagu hõõglambi hõõguvad osad, on erinevus LED-pirni ja hõõgpirni vahel praktiliselt olematu. See innovatiivne disain ja tehnoloogia on pärjatud ka prestiižse Gold iF disainiauhinnaga.
“Kuna need LED-valgustid töötavad harjumuspärases keskkonnas, on inimestel lihtne uute pirnidega kohaneda,” rääkis Rae. “Oluliseks argumendiks on ka energiasäästlikkus ja vastupidavus – Panasonicu 8-vatine lambipirn tarbib ainult viiendiku energiast, mis 40-vatine hõõglambipirn. “Keskmiselt moodustab valgustus pere elektriarvest 20%, seega avaldab energia säästmine valgustuse arvelt pere rahakotile suurt mõju. Ühtlasi peab LED-pirn vastu umbes 40 korda kauem, kui traditsiooniline lambipirn, umbes 40,000 kasutustundi. Seega ei pea muretsema ka vahetuskulutuste pärast,” selgitas Rae.