Rakendus aitab internetist välja saada

Diplohack

Silver Meikar lõi vahendi, millega igaüks saab eemaldada internetist endale kuuluvat. Rakendust esitletakse täna  toimuval internetivabaduse konverentsil kell 16.30 Radisson Blus. Homsest alates saab seda kasutada www.451.ee lehel

451 rakendus loodi nädalavahetusel DiploHack Tallinn 2013 ajal, mille korraldas Hollandi saatkond Tallinnas koostöös Digitaalõiguste instituudi ning Garage48ga. Eesmärgiks oli ühise laua taha tuua diplomaadid, inimõigustega tegelevad vabakonnad, avaliku sektori esindajad jt ning IT-arendajad, kelle kaasabil töötati kolme päeva vältel selle nimel, et leida konkreetseid tehnilisi lahendusi internetivabadust ja inimõigusi puudutavatele probleemidele, millega vabakonnad iga päev kokku puutuvad.

Projektimeeskonna liikme Ele-Riin Kullamä sõnul aitab 451 rakendus kaitsta inimeste privaatsust. „Lisaks suurendab see ühiskonna teadlikkust ja riigi läbipaistvust,“ ütles Ele-Riin. „Seeläbi muutub internet turvalisemaks ja lugupidavamaks.“ Teine tiimiliige Martin Sookael lisab, et „451 on nagu snapchat internetile, mis võimaldab ebasoovitava või ebaseadusliku sisu eemaldamiseks pöörduda õige institutsiooni poole.“

Interneti Vabaduse konverents algab täna kell 14 Radisson Blu’s. Konverentsil arutavad internetivabaduse ohtude üle teiste hulgas Rootsi välisministri Carl Bildti internetivabaduse nõunik Olof Ehrenkrona ja Marcin de Kaminski, kes on Aasias pannud koostööd tegema inimõiguslased ja häkkerid. Räägivad ka Taani digitaalõiguste aktivist Henrik Chulu ning Madalmaade välisministeeriumi ametnik Dewi Van de Weerd, advokaat Karmen Turk, kes kirjutas esimesena ACTAst ja esindab Delfit Euroopa Inimõiguste Kohtus, Riigikantselei ITK nõunik Siim Sikkut ja Siim Tuisk, kes on kirjutanud võrguneutraalsuse ja infoühiskonna teemadel. Paneeli juhatab Ahto Lobjakas.