Samsung SmartTV üritus toimus päris ammu (veidi rohkem kui kuu aega). Üritusel sai küll mainitud, et ma hea meelega testiks ja teeks sellest ülevaate kuid mida ei tulnud oli telekas. Ootamisest villand saanud sattusin poes ise Samsungi SmarTV otsa teleka valikul. Täpsemalt Samsung UE40D8000 kuna tal oli kõik vajalik olemas. Kuna varem ju kokku sai puudutud siis peaks kõik selge olema. Mõeldud tehtud, õhtul telekas kodus olemas. Kaasa tulid vaid ühed 3D prillid kuid õnneks kuuldavasti hind langes hiljuti neil seega ei tohiks väga lugu olla.
Välimus ja esmamulje
See näeb ilus välja ja kiirgab endast välja seksikust ning ekraan on süsimust kui ta väljalülitatud on mitte hall. Pult on loogiline ja menüüd lihtsad. Pildikvaliteet on ilus ja värvid sügavad ning süda tilgub verd tavalist Digi-TV’d vaadates. Kõik kanalid, nüüd ja kohe HD peale on peas mõte. Kuid jõuab kohale kurb reaalsus – ei saa ju eestis isegi FOX kanalit ju vaadata ametlikult.
Tähendab tuleb telekale selgeks teha, et minu arvutilt tuleb sisu endale sisse streamida ja seda HD kvaliteedis. Miskipärast see ei õnnestugi ja pildikvaliteet pole päris see. Heakene küll, laseme siis Xboxil streamimisega tegeleda. Tulemus on juba palju parem. Fringe ja House näevad väga ekrsad välja HD kvaliteedis ja ma ei saagi aru kuidas ma varem sain vaadata tavalist 624×352 resulutsiooni. Ühesõnaga sellesosas on see telekas mind rikkunud – hakkasin koguni mõtlema kogu oma filmiarhiivi väljavahetamisele HD vastu.
Kas SmartTV on piisavalt tark?
Tark telekas nagu ta on leiab sealt ka YouTube rakendus. Olles teatud inimeste fänn ja vaadates nende showsid oli esimene mõte võtta nende kanal lahti. Ohjah, see nii kergelt ei õnnestunudki. Nimelt kindlate persoonide lehele minek ei ole lihtsalt rakenduse kaudu võimalik. Veebibrauser aga pole kõige kiirem isend (võrdeline mõne vanema Symbian telefoniga) ning lisaks oskab too loom järjepidevalt ootamatult sulgeda.
Ohjah, puldiga on üleüldse keeruline seda telekat juhtida targas režiimis. Netflix, Hulu, Pandora on vaid mõned rakendused mis telekaga kaasas on ja mida reaalselt eestis kasutada ei saa. Noh vähemalt seda seni kuni sul pole piisavalt nutti, et endale Ameerika mandrile osta VPN ühendus ja kogu võrguliiklus läbi selle peerida.
Juurde saab telekale osta ka puldi mis on telefoni suurune. Kuid ma hoiatan kõikki teid ette – see pult maksab mitusada eurot ning ei ole oma raha väärt. See on aeglane, kohutavalt aeglane. Tähed ilmuvad nii sekundilise viitega peale nende peale vajutamist ja tagasiside on pea olematu. Lisaks sellele on tegemist kõige ebaloogilisema puldiga mis maailmas olemas on – kusagil on vaja teha topelt klõps, kusagil üks klõps, osades kohtades tuleb näppu lihtsalt libistada ja mitte seisma jääda kuna ekraanil on ka nupud mis teevad midagi asjalikku. Oeh, ma ei suuda väljendada kui palju frustratsiooni see pult on valmistanud.
Skype on täiesti mõistlik kuid vajab kasutamiseks lisavidinat – kaamerat ja mikrofoni mis telekaga ühilduksid. Sellega võib üldiselt rahule jääda. Lisaks on veel ka nt. Facebook sissehitatud seega saad filmi vaatamise ajal olla ühenduses ka sõpradega. Samsunsungi poest saab rakendusi juurde laadida ning valik pole just eriti ahvatlev – igavad ja ebaintuitiivsed mängud ja rakendused mis Eestimaal väga ei tööta. Õnneks on ka pärleid nagu nt. Kalevi mängude rakendus.
Kas õige valik või mitte?
Kõik teavad, et ma olen Microsofti toodetega väga sinapeal ja nad mulle meeldivad – teisisõnu ma oleks palju õnnelikum olnud kui nt. oleks Media Center või Showroom teleka sisse integreeritud. Heakene küll, kui Microsofti lahendus ei ole meelepärane, siis GoogleTV. Või kui vabavarale minna siis XBMC. Kuid milleks veel ühte platvormi mis nagu töötaks ja nagu oleks midagi mis ei paku lõppkasutajale mingit lisaväärtust?
Kuid samas, mis muud telekat sa valid? Philips 8000 seeria pakub samas hinnaklassis ka oma telekat ja ei jää võimalustelt alla ning jalga saab kasutada ka seinakinnitusena. Rohkem konkurente polegi. Kui sul praegu on juba FullHD telekas olemas siis ilmselt mina jätaks selle ostu vahele. Oota veidi ja liigu parem kohe mõnele uuele, 21:9 suhtega telekale üle. Kui sul aga telekat ei ole, siis pigem otsusta ise – kas Philips või Samsung. Eks see valik jääb laias laastus brändieelistuse taha – kellele ema, kellele tütar.