Tele2 hakkab esimese operaatorina Euroopa Liidu riikides ning Norras, Islandil ja Lichtensteinis pakkuma ühtse hinnaga internetipakette, mis on senisest 2-5 korda odavamad. Internetiteenus telefonis maksab 35 Euroopa Majanduspiirkonna riigis viis eurot 20 megabaidi ning kümme eurot 50 megabaidi eest. Venemaal maksavad samad mahud edaspidi 7 ja 14 eurot.
Tele2 Eesti kommunikatsioonijuhi Hans Saarvelti sõnul on inimestel võimalik tarbida internetti edasi ka megabaidipõhise arvestusega, kuid vähegi rohkem kasutades tuleb paketiga palju odavam. “Pakume ainsa Eesti operaatorina kogu Euroopas ühtset ja ka odavaimat hinda, mis teeb internetikasutuse välisriigis selgeks, lihtsaks ja taskukohaseks,” lubas Saarvelt.
Internetipakettide kohta saab inimene välisriiki sisenedes infosõnumi, misjärel on võimalik valida 20- või 50-megabaidise mahuga pakett, mis kehtib 24 tundi. Inimene saab infosõnumi, kui valitud paketist on 80 protsenti täis ja suurema tarbimise korral on võimalik ka paketti uuendada või jätkata megabaidi põhist kasutamist.
Tele2 lõpetas kevadel ka Eestis ilma internetipaketita klientidelt ühe megabaidi eest kalli raha küsimise ning kehtestas 1-eurose päevalae, mille eest võib internetti piiramatult kasutada.
Tele2 Eesti pakub alati parima hinnaga kvaliteetseid mobiil- ja andmesideteenuseid nii era- kui äriklientidele. Tele2 osutab Eestis teenuseid ligi 518 000 kliendile. Tele2 kuulub rahvusvahelisse Tele2 gruppi, millel on ülemaailmselt 15 miljonit klienti kokku 10 riigis. Tele2 on noteeritud NASDAQ OMX Stockholmi börsil.
Üllatav teatis võttes arvesse, et konkurent EMT pakub juba täna 20-megabaidist data roaming -teenust hinnaga € 4,95.
Samuti on küsitav, kes tahab välismaal viibides Eesti operaatori roaming-teenust üldse kasutada — näiteks Soomes on võimalik € 19,90 eest osta DNA prepaid-SIM, mis sisaldab 10 GIGAbaiti datamahtu ja kehtib 6 kuud. Olemasoleva netipulgaga lihtne ja odav kasutada, kui datamahud on suured. Seega hinnavõrdlus näiteks 100 MB kohta: Eesti operaatorite teenused = 25 eurot vs. Soome prepaid = vaid osa 19,90 eurost.
Kui inimesel on vaja läbi interneti tööd teha, piisab 20 MB-st väga harva. Isegi paari-kolme e-postikonto läbi lugemine tähendab tihti 30-50 MB datamahtu.
Mõistlikumad hinnad muidugi on iseenesest teretulnud arengusuund.
Jah, täienduseks Kimmo kommentaarile kinnitan, et EMT-l (ja tegelikult kõikidel TeliaSonera mobiiliüksuse operaatoritel) on analoogne pakkumine kasutusel juba 2011.aasta maist. Seega väide “esimese operaaorina Euroopas” on antud juhul küll – ütleme, et tugevalt liialdatud 🙂 Aga suund on kahtlemata õige.