Tänasest, 3. veebruarist 9. veebruarini kohtuvad Tartu ülikooli ettevõtluskursusel „Student Startup Camp“ Eesti kõrgkoolide IT-, äri-, turundus- ja disainivaldkonna tudengid. Kurusel arendavad tudengimeeskonnad nädala jooksul edukate ettevõtjate juhendamisel tehnoloogialahenduste prototüüpe ja seeläbi süvendavad oma teadmisi iduettevõtte loomisest. Oma ala ekspertide kõrvalt Fraktalist, Fortumost, Zeroturnaroundist ja Vitalfieldsist jagab tudengitele inspiratsiooni ja kogemusi ka Redmond Microsoft Garage innovatsioonijuht Ben Gilbert.
„Tartu ülikoolis toimuv üliõpilaste ettevõtluskursus on esimene omataoline üritus, kus tudengid loovad ja arendavad nädala jooksul mentorite juhendamisel oma tehnoloogilisest ideest iduettevõtte äriplaani ja toote prototüübi,“ rääkis Tartu ülikooli tarkvaratehnika professor Marlon Dumas, kelle sõnul peitubki kursuse edumeelsus just selle ülesehituses: „Toimub väga intensiivne meeskonnatöö, millele uusi ideid ja mõtteid arenguteks annavad nii oskusteavet jagavad ettekandjad kui ka personaalsed mentorid.”
Vaheldumisi praktilise töö ning üks-ühele mentorlusega toimuvad nädala jooksul seminarid, kus käsitletakse erinevaid teemasid prototüüpimise vahenditest kasutajakeskse disaini, turunduse ning esinemisoskuse lihvimiseni. Teiste seas astuvad üles Mooncascade, Garage48 ja MobileMonday kaasasutaja Priit Salumaa, pikaajalise rahvusvahelise juhtimiskogemusega SmartCap tegevdirektor Seppo Sneck ning Microsofti ja Startup Wise Guys looja Elise Sass.
„Meie eesmärk pole selle nädala sees niivõrd ettevõtted valmis vorpida, kui anda osalejatele vajalik praktiline kogemus ja enesekindlus, et edaspidi isetegemise võimalusi näha, hinnata ja ära kasutada,” sõnas Krists Avots, ürituse kaaskorraldaja ja Garage48 tegevjuht. „Uue äri alustamine on alati riskantne, kuid kursusel õpetatav säästliku ja paindliku ettevõtluse metodoloogia annab iduettevõttele eelise, sest pikale planeerimisele eelistatud tsükliline arendusmeetod vähendab võimalust, et kulutatakse palju aega ja raha toomaks turule toodet, mille eest keegi tegelikult nõus maksma ei ole.”
Tudengite loodud idufirmade ideid ja prototüüpe demonstreeritakse investoritele ja ettevõtjatele lõpuüritusel, mis toimub koos arendusnädalavahetuse Garage48 Hardware & Arts demoõhtuga 9. veebruaril kell 17:00 Tartu ülikooli arvutiteaduste instituudis. Esitluselt valitakse välja võitjameeskond, keda premeerib Eesti arengufond. Esitlusele on oodatud kõik huvilised ning seda kantakse üle ka E24 veebi vahendusel.
Üliõpilaste ettevõtluskursust korraldavad TÜ arvutiteaduse instituut ja Garage48. Kursuse toimumist rahastab Euroopa Sotsiaalfond projekti „Development of IT Masters Curricula at University of Tartu“ raames.