BattleIT

Tudengite nutilahendused viivad ettevõtjad kokku ehitustöölistega ja leiavad parima reisisihtkoha

18013_900989199959977_1867218967932338905_nÜliõpilaste uuenduslike äriideede konkursi „Kaleidoskoop“ peaauhinna pälvis TÜ tudengitiim veebiteenusega QuikTract, mis viib ehitusettevõtjad kokku ehitustöölistega, pakkudes konkurentsi juba tuntust kogunud GoWorkABit’ile, ent seda seni katmata ehitussektoris. Otse Ajujahi 100 parema hulka pääses aga TÜ meeskond nutilahendusega Tripmatch, mis suudab leida erinevates riikides viibijatele ühiseks puhkuseks ratsionaalseima võimaliku reisisihtkoha.

Neljandat korda toimunud Kaleidoskoobi äriideede konkursist võtsid osa 21 võistkonda, millest kuus pärjati auhindadega.

Peaauhinna teenis žüriilt välja neljast TÜ juura, IT ja ärijuhtimise eriala tudengist koosnev meeskond QuikTract. QuikTract.com on veebiteenus, mis viib ehitusettevõtjad kokku ehitustöölistega. Juhul, kui kuskil on ehitajaid puudu, näiteks on keegi haigeks jäänud, saab QuikTracti abil leida talle asendaja.

„Eestis on olemas sarnase põhimõttega GoWorkABit, aga sellega ei ole võimalik rentida ehitustöölisi, sest see valdkond on liiga spetsiifiline ja keeruline, et teda muude juhutöödega kokku integreerida,“ selgitas QuikTracti arendaja Joosep Kibal, kelle sõnul täidab nende veebiteenus turul olulise tühimiku.

„Plaanime ehitusvaldkonna juurde jääda ja alguses pakkuda erakorralist ning ajutist tööjõudu, aga hiljem võib-olla juba ka pikemaajalisemat ja projektipõhist tööd. Pärast Eestis tööle saamist tahame ka Baltikumis ja Põhjamaades levida ning isegi Inglismaale jõuda,“ tutvustas Kibal meeskonna ambitsioonikaid plaane. Meeskond võitis võimaluse osaleda rahvusvahelisel idufirmade konverentsil SLUSH 2015, mis toimub novembrikuus Helsingis.

Žürii otsusel pääses „Kaleidoskoobilt“ otse „Ajujahi“ 100 parema hulka nutilahendus Tripmatch. Nelja TÜ majandusteaduse, IT ja informaatika eriala tudengi äriidee sai alguse soovist aidata erinevates riikides elavatel inimestel leida ühiseks puhkuseks parimat võimalikku reisisihtkohta nii, et mõlema rahalised ja ajalised kulud oleksid enam-vähem võrdsed.

Et meeskonnal läks väga hästi ka Skype Hackathon’il, oli meeskonnaliige Rodion Kryuchkov kindel, et Tripmatchi saadab ka „Kaleidoskoobil“ edu. „Suvel arendame oma ideed edasi ja saame novembris toimuvaks „Ajujahiks“ oma veebisaidi täiesti valmis,“ kinnitas ta. „Kasutame „Ajujahi“ võimaluse kindlasti maksimaalselt ära.“

Parima Tartumaa arengut toetava äriidee tiitli ja 400 eurose stipendiumi sai võistkond Kullasepad, kes viivad läbi mobiilseid kullassepa töötube. Kullaseppasid saab kutsuda üritustele koolitust läbi viima ning iga inimene saab töötoa tulemusena omale kvaliteetsest materjalist isetehtud ehte. Tartu linnavalitsuse 400 eurose preemia pälvis aga meeskond Wooch, kes teeb puidust käekelli. Iga kell on unikaalne ja käsitsi valmistatud ning ühe Woochi kella loomine võtab aega paarteist tundi.

Parima projekti auhinna ja 200 eurose stipendiumi pälvis MTÜ Praktikum Eesti. Mittetulundusühing tahab teha keskkooliõpilastele väga soovituslikuks suvise ühenädalase praktika mõnes neid huvitava erialaga seotud ettevõttes. Sel moel saavad õpilased enne ülikooli astumist proovida, kas neile see eriala ikka sobib.

Žürii eriauhind väärtuses 200 eurot läks aga projektile Tuum. Tuum on kuueliikmeline ettevõtlike noorte meeskond, kes toodab lühikesi eestikeelseid populaarteaduslikke videoklippe oma Youtube’i kanalisse Tuum.

Lisaks tõstis TÜ õppearenduse osakond esile kaks projekti, et arutada ülikooli ja projektimeeskondade võimalikku edasist koostööd. Nendeks olid Zerkala Tuleteater, mis viib läbi tuletantsu trenne, ja Märka Inimest, mille meeskonna moodustavad kolm fotograafi, kes soovivad erivajadustega inimestele fotonäitusega rohkem tähelepanu pöörata.

Konkursi žüriisse kuulusid TÜ arendusprorektor Erik Puura, TÜ õppeosakonna juhataja Siret Rutiku, Eesti äriinglite assotsiatsiooni EstBAN tegevjuht Heidi Kakko, „Ajujahi“ eestvedaja Harri Tallinn, Tartu aselinnapea Kajar Lember, Tartu maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Margus Hendrikson ja riistvara kiirendi Buildit kaasasutaja ja tegevjuht Aleksander Tõnnisson.

Exit mobile version