Digilevi valitsuskomisjon palub televaatajatel testida digilevi Tartu linnas ja selle lähiümbruses, et saada tagasisidet tavaantenniga vaadatava digitelevisiooni levikvaliteedi parandamiseks selles piirkonnas.
Eesti digitaaltelevisioonile ülemineku valitsuskomisjoni juhi Jüri Piheli sõnul võetakse digilevi kvaliteedi parandamiseks Lõuna-Eestis lähikuudel ette suures mahus töid, näiteks häälestatakse ümber olemasolevaid telesaatjaid ning rajatakse rida uusi. „Kui mõnes kodus Tartus või selle läbiümbruses esineb häireid kodumaiste digikanalite vastuvõtul, siis palume sellest digilevi abitelefoni 17101 või e-posti digilevi@mkm.ee kaudu teada anda,“ lausus Pihel. „Tahame veenduda, et üheski linnaosas poleks tõepoolest enam vastuvõtuprobleeme. Niinimetatud varjualade leidmisel saab telekanalite edastamise eest vastutav Levira need piirkonnad kaardistada ja probleemid kiiresti likvideerida, et Eesti üleminekul digitaaltelevisioonile 2010. aasta 1. juulil oleks levikvaliteet laitmatu.“
Digilevi on tavaantenniga vaadatav digitaalne televisioon. Digilevis on kõikjal üle Eesti territooriumi nähtavad nii tasuta leviga üleriigilised telekanalid kui ka tasulised kodumaised ja rahvusvahelised teleprogrammid, mida seni ainult kaabeltelevisiooni või satelliit-tv vahendusel vaadata sai. Digitaaltelevisiooni iseloomustab senisest palju suurem telekanalite hulk, oluliselt parem pildi- ja helikvaliteet, elektrooniline saatekava ühe nupulevajutusega otse teleriekraanil, erinevates keeltes heli ja subtiitrite valik ja muud uued lisavõimalused. Kui analoogformaadis on eetris kolm kodumaist telekanalit, siis digilevis on tasuta nähtavad ühtekokku 5 Eesti telekanalit: ETV, ETV2, Kanal 2, TV3 ja Kanal 11. Tasuta kanalite vastuvõtuks ei ole vaja liituda ühegi teenusepakkujaga, seda tuleb teha vaid juhul, kui soovitakse lisaks vaadata ka rahvusvahelisi ja kodumaiseid tasulisi kanaleid.
Tavalise katuseantenniga telepilti vaataval inimesel tuleb digilevi vastuvõtmiseks osta või rentida digiboks, telerit välja vahetada ei ole vaja. Kui on aga niikuinii kavas soetada uus televiisor, on mõttekas osta juba sisseehitatud digiboksiga teler. Eesti telekanalite digitaalseks vastuvõtuks sobivad seadmed on varustatud Digilevi märkidega, et neid oleks lihtne üles leida. Kui müüdaval seadmel see märk puudub, ei pruugi see Eesti telekanalite digitaalseks vastuvõtuks sobida.
Eesti üleminek digitelevisioonile lõppeb 1. juulil 2010, kui tavaantenniga vaadatav analoogtelevisioon välja lülitatakse. Kaabeltelevisiooni ja satelliittelevisiooni vaatajaid Eesti üleminek digitaaltelevisioonile tehnilises mõttes ei puuduta. Lisainfot ja nõu digilevi kohta saab veebilehelt www.digilevi.ee või abitelefonilt 17101.